Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για την παροχή υπηρεσιών, την προσαρμογή διαφημίσεων και την ανάλυση της επισκεψιμότητας. Χρησιμοποιώντας αυτόν τον ιστότοπο, συμφωνείτε με αυτό.
Συμφωνώ

Κατηγορίες

Μενού

Σύνδεση

Inteligentní dům

Co je to Inteligentní dům?

Z jednoho místa sledovat chod celého domu, ovládat nejen základní spotřebiče určené k vytápění a ohřevu, větrání nebo zavlažování, ale například i osvětlení. Optimálně využít zdroje energie pro regulaci spotřebičů s přínosem finančních úspor, při zachování veškerého komfortu, který je v dnešní době vyžadován - to vše umožňuje IQ dům.


Inteligentní dům je řešením při hledání komfortu bydlení a zároveň snižování nákladů na chod domácnosti. Jednoduché ovládání umožňuje řídit vytápění, ohřev, větrání nebo zavlažování z domů, práce či dovolené. Inteligentní dům má za cíl zjednodušovat chod domácnosti a to jak z hlediska časového, finančního, tak i z hlediska pohodlí.


Mozkem celého systému inteligentního domu je řídicí jednotka. Ta komunikuje se všemi připojenými spotřebiči, od kterých získává potřebné informace např.o teplotě. Neustále tyto data vyhodnocuje a na základě požadavků reguluje dané zdroje a spotřebiče.

Tato jednotka může být ovládána pomocí programu instalovaného na PC, jehož základní funkce např.umožňují:

  • v každém pokoji načasovat nastavení teploty,
  • zpětně sledovat vývoj teploty v různých částech domu,
  • ovládat vše na dálku prostřednictvím internetu nebo GSM.


Řídicí jednotka je zcela samostatná a díky tomu bezpečná (žádné napadení viry atd.) a spolehlivá, běží samostatně i při vypnutí PC.

Použitím řídicí jednotky, pro jejíž řízení postačí běžný typ PC, lze zvýšit úspory tepelné energie v inteligentní domácnosti až o 30 %.

Hlavní aplikace

Ovládání vytápění

Inteligentní dům umožňuje nastavit teplotu v celém domě nebo v jednotlivých místnostech. Umožňuje zjištění aktuálních teplot i automatickou regulaci podle předem nastavených programů.


Ovládání osvětlení

Nastavení světelných scén pro jednotlivé místnosti. Ve spojení s pohybovými čidly automatické spínání  osvětlení v určených prostorách. Ovládání osvětlení bazénu v závislosti na venkovním světle, to jsou některé z funkcí, které inteligentní dům podporuje.


Zabezpečení

Chytrý dům zajišťuje i vyšší bezpečnost – lze jej na dálku kontrolovat prostřednictvím GSM sítě v době nepřítomnosti. Při napojení na EZS okamžitě upozorňuje na nepovolené vniknutí.

To jsou jen některé z aplikací, které inteligentní domy poskytují, a je více než pravděpodobné, že jejich výčet do budoucna poroste.

Řešení PocketHome®

Firma Elektrobock CZ s.r.o pro Vás připravila názornou 3D vizualizaci systému PocketHome® na modelovém domě.

 

Inteligentní dům - 3D vizualizace Inteligentní dům - 3D vizualizace

 

Systém je primárně navržen pro řízení topení, ale díky vyspělé technologii umožňuje postupně zavádět i další prvky pro ovládání osvětlení, čerpadel, žaluzií, garážových vrat, podle aktuálních požadavků. Uživateli se tak nabízí možnost rozšiřovat inteligentní systém na základě vzrůstajících požadavků řízení chodu domu a regulace topení.


A jak PocketHome® funguje?

Základní prvky systému se skládají z bezdrátové centrální jednotky PH–CJ37, přijímače pro kotel PH–PK20 a elektronických digitálních hlavic PH–HD20. Všechny prvky komunikují s centrální jednotkou bezdrátově v obousměrném režimu. PH–CJ37 můžeme umístit v kterékoliv místnosti nebo i podle potřeby přenášet.


Bezdrátový přenos je realizován na frekvenci 433 MHz, na které je dosahováno největších vzdáleností s nejmenším vysílacím výkonem max. 10 mW. Speciální FSK modulace a digitální kódování signálu zaručuje vysokou odolnost proti vzájemnému ovlivňování prvků a spolehlivost přenosu dat. Vyzařovací výkon tohoto radiového systému je velmi nízký a v porovnání s např. telefony GSM zcela zanedbatelný. Tyto telefony mají vyzařovací výkon až 1000 mW v době telefonování a částečně i mimo něj. Náš systém vyzařuje maximálně 10 mW po dobu několika sekund za hodinu. V žádném případě tak nemá škodlivý vliv na lidský organismus.


Programování centrální jednotky si můžeme usnadnit jejím napojením na PC. Je také možnost propojení centrální jednotky s GSM modulem a vše ovládat přes vlastní mobilní telefon. Podle měření různých renomovaných institucí, může vhodný systém regulace přinést úspory až 30 % nákladů na energie pro vytápění.

 

Asi nikdo nedokáže u nového objektu přesně určit, kde bude mít regulační prvky, a kde který spotřebič. U řízení Pocket Home® můžeme systém neustále rozšiřovat a zdokonalovat podle vlastních požadavků.